Határtalan segítség – Erdélyi és Somogyi összefogás 2022. március. 10. 09:24

Egy hét gyűjtés után, március 8-án állt össze a segélyszállítmány és március 9-én késő este ért haza Somogyba az a két kisbusz, amely Erdélyi és Somogyi összefogás révén vitt segítséget az Ukrajnai Dercenbe.

Tűzoltók segítségnyújtása a menekülteknek 2022. február. 28. 11:28

Tűzoltó szervezeteink minden helyzetben a bajbajutottak segítségére sietnek; így van ez most is. A magyar-ukrán határon kialakult helyzetre tekintettel a Magyar Tűzoltó Szövetség is tervezi a segítségnyújtást.

Országos Kismotorfecskendő-szerelő Bajnokság – megbeszélés 2022. február. 28. 11:04

2022. február 22-én lezajlott a versenysorozat idei megbeszélése – az összejövetelen 15 csapat vezetői vettek részt, és egyeztették a dátumokat és helyszíneket. A házigazda a Bicske ÖTP volt.

A létesítményi tűzoltóságok vonulásai 2015-2021-ben 2022. február. 21. 13:37

Hazánkban jelenleg 64 létesítményi tűzoltóság teljesít szolgálatot. A védett nagy létesítmények tűzvédelmi helyzetének stabilitására és a megelőző munka hatékonyságára utal, hogy a vonulásaik száma az elmúlt években enyhén csökkenő tendenciát mutat.

Hatvan önkormányzati tűzoltóság – több, mint egymillió lakost védenek 2022. február. 21. 13:36

Hatvan önkormányzati tűzoltóság, több, mint félezer település, több, mint egymillió lakos védelme – ebből is látszik milyen fontos szerepet látnak el hazánk tűzvédelmében.

Egyre több az önkéntes tűzoltó egyesület – egyre több embert védenek 2022. február. 21. 13:35

Hazánkban közel ezer nem hivatásos tűzoltóság működik. A Magyar Tűzoltó Szövetség által képviselt szervezeteket – önkéntes tűzoltó egyesületek (ÖTE), önkormányzati tűzoltóságok (ÖTP), létesítményi tűzoltóságok (LTP) – érintő statisztikákat háromrészes cikksorozatban tárgyaljuk. Első állomás: az önkéntes tűzoltók.

Útdíjmentesség a VW Amarok gépjárműveknek és utánfutóiknak 2022. február. 17. 14:05

Az elmúlt időszakban az egyesületeknek országos átadott Volkswagen Amarok típusú járművek és a hozzátartozó utánfutók – bár nem rendelkeznek megkülönböztető jelzéssel – jogosultak az útdíjmentességre.

Megjelentek a Városi Civil Alap pályázati kiírásai 2022. február. 02. 19:08

Megjelentek a Miniszterelnökség által biztosított forrásból „A Városi Civil Alap keretében „civil közösségi tevékenységek és feltételeinek támogatása 2022.” című alprogram pályázati kiírásai.