Képzés a Vajdaságban 2019. május. 20. 13:52

2019. május 18-án zajlott képzés a vajdasági Pacséron. A téma: a mezőgazdasági gépeken keletkezett tüzek megelőzése és oltása, illetve az égési sérülések ellátása.

Vegyvédelmi előadás létesítményi tűzoltóságok számára 2019. május. 17. 12:58

Május 9-én és 10-én zajlott Zsámbékon a Létesítményi Tűzoltóságok Országos Szövetségének közgyűlése és szakmai konferenciája, melyen a HESZTIA Kft. is képviseltette magát. A szakmai napon egy rövid előadás, illetve kiállítás keretében kerültek bemutatásra a klóros és ammóniás területen használt modern vegyvédelmi eszközök védelmi és gazdasági előnyei.

Mit tud? - Az önkénteseknek szánt Heros-Mahindra GOA gyorsbeavatkozó 2019. május. 14. 09:13

Május 9-én a BM OKF csapatpróbára egy-egy Heros-Mahindra GOA gyorsbeavatkozót adott át öt önkéntes tűzoltó egyesületnek. A kivitelező BM HEROS Zrt. fejlesztési vezetője most egy cikkben mutatja be az új gépjárművet.

Segítségkérés a Tűzoltókért Alapítványtól 2019. május. 10. 09:38

A Tűzoltókért Alapítvány azzal a kéréssel fordul a tűzoltó társadalomhoz, és mindenkihez, aki segíteni szeretne, hogy segítséget kérjen egy pécsi tűzoltó szemműtétjéhez.

MSA Gallet tűzoltósisak csereprogram 2019. május. 07. 10:55

Az MSA Gallet F1 SA, F1 E és F1 S tűzoltósisakok gyártása több mint 10 éve befejeződött, idén az alkatrészellátás is megszűnt. Az elhasználódott sisakokra vonatkozóan csereprogram indult.

Országos Kismotorfecskendő-szerelési Bajnokság – Felvidéki forduló – Szilas 2019. május. 07. 10:45

2019. június 1-jén, a Szilasi Önkéntes Tűzoltó Testület és Magyar Tűzoltó Szövetség rendezésében, Szilason zajlik az Országos KMF-szerelési Bajnokság következő fordulója.

IX. Országos Kismotorfecskendő-szerelési Bajnokság, Töreki László emlékverseny – eredmények 2019. május. 06. 13:11

A Budapesti Tűzoltó Szövetség megrendezésében 2019. május 4-én lezajlott futamán az alábbi eredmények születtek.

Sikerrel lezajlott a tűzoltók találkozója a hétvégén 2019. május. 06. 13:09

Az időjárás kegyes volt a XI. Országos Tűzoltó Börze és Találkozó résztvevőihez. A rendben lezajló programok mellett számos megjelent vehetett át elismeréseket a rendezvényen.